רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:

אודות

מטפלת איורוודית בכירה (Advanced Diploma in Ayurveda) בוגרת חמש שנות לימוד בקמפוס ברושים בתוכנית משולבת עם ה-IAA International Academy of Ayurveda מטפלת בקליניקה בכרכור ובתל אביב

מרצה ומלמדת איורוודה במסגרות שונות

את האיורוודה פגשתי לראשונה בשנה שבה מגדלי התאומים נפלו. בזמן שסרט האימה הזה התרחש מול פרצופם המשתאה של מיליוני אנשים מסביב לכדור אני ישבתי בהודו על כרית מדיטציה וניסיתי להרגיש איך אוויר שנכנס דרך הנחיר הימני ויוצא דרך השמאלי מנסה לעזור לי לעשות סדר במירוץ המחשבות שבראש שלי. זו היתה הוויפאסנה הראשונה שלי, והיא היתה כל כך מטלטלת שהיה ברור שהיא הכנה, שאחריה מגיע משהו שהיה שווה לסבול בשבילו הרבה שעות של כאבי ברכיים.

הגעתי לרישיקש, בירת היוגה של הודו,  ומייד מצאתי את מקומי בבית ספר ליוגה שמשך אליו באותם שנים יוגים ומחפשים רוחניים מכל העולם. התמסרתי לתרגול יומיומי אינטנסיבי שכלל לא רק עמידות ראש אלא גם כל מיני פרקטיקות רדיקליות כמו שבוע של שתיקה מוחלטת, עשרה ימים של אכילת אורז מלא בלבד, הקאות יזומות לניקוי, ניקויי מעיים, מדיטציות כאלה ואחרות ועוד ועוד. לא היה רגע דל.

שם פגשתי את לאון, רופא איורוודי בריטי, שהציע לעשות לי אבחון איורוודי. היה לי מושג קלוש בלבד בנוגע למה שעתיד להיכנס לתוך החיים שלי ולהפוך אותם על פיהם. לאון המטיר עלי אינספור שאלות. ישבנו בקליניקה המאולתרת שלו באחת מסמטאותיה הנפתלות של רישיקש ואני עניתי כמה מדויק שרק יכולתי. בכל פעם שסטיתי, בכל פעם שעניתי תשובה שקרובה יותר לאיך שהייתי רוצה לראות את עצמי ולא כפי שאני באמת, הוא החזיר אותי ביד בוטחת בדיוק אל המקום הנכון. את מתקשה לשחרר חפצים? ואנשים? וכמה מהר את יכולה להחליף סט של אמונות ומחשבות? ואיך הזיכרון שלך? עובד יותר טוב למרחקים קצרים או ארוכים? והחשק המיני? והשינה? והעור? והשיער? ואיך התיאבון? ? יכולה להיות טרודה יום שלם בעבודה ולשכוח לאכול? קשה לך עם צלילים ואור חזקים מדי? מגרד לך, כואב לך, שורף לך? מעדיפה קיץ או חורף? מדבר או ים? מתוק או מלוח?

לא היתה אבן חיים שלא הפכנו באבחון הזה. כשסיימנו לאון סיפר לי מה הדושה שלי, מהו הטבע המנטלי והגופני שלי, הדי.אן.איי האיורוודי שלי, ואיך נכון עבורי לחיות כדי לשמור עליו מאוזן. ישבתי מולו בקשב מוחלט וידעתי, עוד לפני שניסיתי אפילו אחת מהמלצותיו הרבות, שהוא מגלה לי את הסודות הכמוסים הכי חשובים שהחיים עוד לא גילו לי. את ההמלצות מאותו אבחון לפני 11 שנים אני עדיין מיישמת.

שבתי ארצה עמוסה בספרי איורוודה ובמשך כמה שנים למדתי בכוחות עצמי.  מספר שנים לאחר מכן נרשמתי ללימודים בבית הספר של ד"ר ערן מגון. סיימתי 5 שנות לימוד, מהן שנתיים עם ד"ר מגון ושלוש נוספות בקמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב, בתוכנית משולבת עם ה-IAA  (International Academy of Ayurveda), במסגרתה למדתי עם עשרות רופאים איורוודיים בכירים, בעלי התמחויות שונות.

כיום אני מטפלת בקליניקה בכרכור, שם אני מתגוררת ובקליניקה בתל אביב ומלמדת בקמפוס ברושים קורסים שונים בנושאי תזונה ובישול איורוודי, צמחי מרפא, רפואה מונעת ופרמקולוגיה איורוודית והכנת תרופות.

איורוודה היא בעיני לא רק תורת ריפוי חכמה ואפקטיבית היא גם דרך נפלאה לחקירה עצמית והתפתחות פנימית.

אני מזמינה אותך לפגוש את הידע הזה דרכי בברכת רפואה שלמה

גליה