רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:
סדנאות קרובות:

טבעונות ואיורוודה

יש דבר כזה, אם רק רוצים.

איורוודה רחוקה מלהיות רפואה או שיטת תזונה שדוגלת בטבעונות. היא אמנם כן פרו צמחונות אבל חלב, גהי, חמאה ויוגורט – למעשה כל מה שמגיע מהפרה - נחשב לפי האיורוודה למזין ואפילו קדוש. גהי למשל, חמאה הודית מזוקקת שבתהליך איטי של בישול מפרידים את מוצקי החלב עד שנותרים עם שומן טהור, משמשת בתרבות ההודית לא רק לבישול אלא גם לריפוי (צמחי מרפא רבים נלקחים יחד עם גהי, שמוביל את הצמח לרקמות עמוקות) וגם בטקסים ובפולחנים דתיים מזה אלפי שנים. 

כל זה תקף לזמנים רחוקים ויפים בהם פרה היתה פרה ולא מכונה לייצור חלב דל ערכים תזונתיים ועתיר אנטיביוטיקה, מוגלה וחומרים משמרים.

חלב פרה מפוסטר שמחזיק מעמד שלושה (!) שבועות במקרר רחוק מלהיות המשקה המהולל שההודים הקדמונים שתו ואף רקחו ממנו שיקויים ותרופות.

חלב פרה לפי התורה האיורוודית הוא משקה סאטווי (satvic), משקה שמעורר תכונות כמו איזון, בהירות מחשבתית, ואפילו אהבה, בהיותו משקה שניתן באהבה מהפרה לעגל.

חלב של ימינו רחוק מלהיות סאטווי. חלב בימינו כרוך בגרימת סבל ועינוי. לכן אין זה מפתיע שבימינו כל כך הרבה אנשים גם מתקשים בעיכולו. גהי, החמאה ההודית המזוקקת, נכנסת לקטיגוריה אחרת בהקשר של רגישות ללקטוז. מאחר ובתהליך ההכנה מוצקי החלב מופרדים ונותר רק שומן טהור, גם אלו הרגישים ללקטוז ברוב המקרים מצליחים לעכל אותו בלי בעיה. כמובן שמי שנמנע מאכילת מוצרים מן החי מסיבות מוסריות צריך להימנע גם ממנו.

האיורוודה המודרנית חייבת בעיני לקחת בחשבון את נושא עינוי החיות, אופן גידולן ואיכות החלב שהן מפיקות כתוצאה מכך. אין לי ספק שאם צ'ראקה (charaka), מגדולי הרופאים של העת העתיקה, היה פוגש את החלב של תנובה, הוא היה משכתב את ההיסטוריה.

מלבד זאת, קשה להתעלם ממחקרים עדכניים רבים, שהגדול ביניהם הוא כמובן "מחקר סין" (china study) שקובעים כי אכילת מוצרים מן החי, כולל חלב, גורמים לשגשוג של תאים סרטניים ועוד שלל מחלות.

אני באופן אישי מיישמת בחיי 100 אחוז צמחונות ו-98 אחוז טבעונות. כלומר שום חיה לא מוצאת את דרכה אל הצלחת שלי אבל מדי פעם אני כן אוכלת גהי או יוגורט.

לרובנו יותר קל להיות טבעונים רוב הזמן כשאנחנו יודעים שפעם בחודש (או יותר או פחות) אנחנו יכולים לאכול יוגורט או משהו חלבי אחר שאוהבים. וגם 80 אחוז, או 70 זה טוב. זה טוב לגוף שלנו, זה טוב לכדור הארץ, זה טוב לחיות, וזה טוב לקארמה. אני מציעה גם לכם לנקוט בשיטה הזאת. אלא אם כן אתם נמנים על האנשים שלא משנה באיזה תחום – תמיד קל להם יותר עם ה-100%.


ברוח זו, המתכונים באתר הם ברובם המכריע טבעוניים.

 

 

 

 

 

share