רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:
סדנאות קרובות:

קורס איורוודה, מתחיל ב- 31.5. לכל מי שחפץ להעמיק ולשפר את הבריאות

 

שלומות לכולם

 

קורס נוסף של יסודות האיורוודה מתחיל ממש בקרוב, בסוף החודש. לכל מי שמרגיש/ה קריאה להעמיק בידע החכם והמיטיב הזה. הנה כל הפרטים. אני כאן לכל שאלה.

 

***

 

קורס בן 5 מפגשים, בו נלמד להתבונן בעולם, בעצמנו, בתזונה שלנו ובהרגלים היומיומיים שלנו דרך נקודת המבט החכמה של הרפואה העתיקה בעולם

 

הקורס יתקיים בעין עירון. ימי שישי, 10:00-13:00

מתחילים ב-31.5

 

 ~~ הקורס מיועד לכל מי שחפץ להכיר טוב יותר את עצמו וללמוד כלים פשוטים ואפקטיביים לאיזון וריפוי עצמי ~~


 

מה נלמד?

 

 

  1. נכיר את התשתית הפילוסופית והעקרונות המנחים העומדים בבסיס הרפואה האיורוודית.

  2. נלמד את 20 הגונות (האיכויות): חם-קר, שומני-יבש, כבד-קל, עמום-חד, חלק-מחוספס, צמיגי-נוזלי, רך-קשה, יציב-מתנועע, מעודן-גס, צלול-דביק. נבין איך כל גונה באה לידי ביטוי מבחינת תכונות אישיות, נטיות גופניות, נטיה למחלות מסוימות ולא לאחרות. איך עמימות מורגשת בגוף ובתודעה? איך מביאים איכות מאזנת של חדות? איזה מזונות מייצבים את התודעה ואיזה גורמים לה להיות בתנועת יתר. וכמובן ננסה לזהות איזה גונות יותר פעילות אצלנו בגוף ובתודעה.

  3. נלמד את תורת הטיפוסים: ואטה-פיטה-קאפה. נלמד את המאפיינים הגופניים והנפשיים של כל דושה (טיפוס), נבין מה גורם ליציאה מאיזון וכיצד ניתן להשיב את האיזון – דרך תזונה, אורח חיים ועוד גורמים נוספים שמשפיעים על איזון היסודות בגוף. הקורס יהווה מסע חקירה פנימי בו כל משתתף יגלה את האיכויות והתכונות הפעילות שבו.

  4. Dina charya: סדר היום האיורוודי. משעת הקימה ועד שעת השינה – כל מה שכדאי לעשות כחלק משגרה יומיומית, כדי לשמור על דושות מאוזנות ותודעה סאטווית ושקטה.

  5. Rutu charya: עונות השנה המתחלפות משפיעות על הדושות. נלמד איך נכון להתנהל מעונה לעונה, מבלי להוציא את הדושות מאיזון. איזה מאפיינים יש לתזונת סתיו לעומת תזונת אביב, באיזה עונה מומלץ להרבות בפעילות גופנית ובאיזו עונה פחות. איזה תנוחות יוגה מתאימות בחורף ועוד.

  6. Agni – אש העיכול. אש החיים. נלמד לעומק מהי אש העיכול וכיצד ניתן לטפח ולחזק אותה, לא רק כדי לעכל טוב יותר את האוכל, אלא גם כדי לעכל טוב יותר את החיים. נלמד מהם מצבי האגני השונים וכיצד ניתן לאזן כל אחד מהם.
  1. את השיעור האחרון נסיים במטבח! נכיר צמחי תבלין חשובים, נלמד את האיכויות שלהם וכיצד לשלב אותם במאכלים שונים. נכיר כמה צמחי מרפא איורוודיים חשובים וננסה לעשות אינטגרציה של כל החוכמה העצומה הזאת.

 

מחיר הקורס: 850 ש"ח.

 

מוזמנות ומוזמנים בשמחה רבה לצלצל אליי עם כל שאלה או עניין.

גליה: 0523112718

 

צילום: Fabrice Florin

 
share