רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:
סדנאות קרובות:

ניקויי מעיים יוגי, שוקו ירוק וסופשבוע מפנק של יוגה ואיורוודה

 
 

שלום ואביב שמח ~~

 

מקווה שהמייל הזה מוצא אתכם בטוב, עסוקים בניקיונות וסדרים, מכל מיני סוגים. זמן טוב לאוורר, למיין ולסדר לא רק את ארונות הבגדים והמטבח, אלא גם את הארונות הפנימיים – לבחור ממה להשתחרר, מאיזה הרגל לא מיטיב - בחירה יומיומית שאנחנו עושים, ואיפשהו בקצה התודעה יודעים שהיא לא מטיבה, לא מקדמת בריאות, לא הופכת אותנו למאוזנים יותר, מאושרים יותר, חופשיים יותר – ובכל זאת, אנחנו שוב ושוב נופלים למלכודת שלה. לכולנו יש כאלה. למי יותר, למי פחות. זו יכולה להיות בחירה לא מיטיבה ברמת התזונה: לשתות יותר מדי קפה, אלכוהול או אפילו מיץ תפוזים – שהרי מה שמשנה זה מה טוב או לא טוב לי, באופן אישי, למי שאני ולמה שאני נוטה לסבול ממנו. או לבחור לישון מעט מדי/הרבה מדי, לא לעשות מספיק יוגה/הליכות/ריצה/שחייה או לעשות הרבה יותר מדי, עד לרמה של נזק גופני. או ברמה הנפשית: לחזור לדפוס שמנהל אותי, לוותר לעצמי, לתת לפחדים או לכעסים שלי לנהל אותי. מה שזה לא יהיה. יו ניים איט.

 

אביב לפי האיורוודה נחשב למלך העונות. באביב יש מומנטום טוב להתחלות חדשות, לבחירות פנימיות חדשות. זמן טוב להתנער מכל מה שצברנו בחורף - בגוף, בתודעה וגם בבית הפיזי שלנו. כל הרפואות המסורתיות מציינות את האביב כזמן טוב לניקוי ולהתחדשות. הטבע עושה את התנועה הזאת במילא וכל מה שנשאר לנו לעשות זה לתפוס איתו את הגל. אביב זה גם זמן טוב לפוריות, לשני המינים.  

 

יש הרבה דרכים לנקות את הגוף. בתור איורוודית אני כמובן מאמינה בניקוי שמותאם באופן אישי לדושות, למצב הנפשי, ליכולת הגופנית וכמובן לצרכים. לא כולם צריכים ניקוי כבד, למשל. למרות שזה פופולרי מאוד באביב. ולא לכולם מתאים לשתות מיצים ירוקים למשך עשרה ימים. ויותר מכך: לא לכולם מתאים לנקות את הגוף. אם חלשים ומדולדלים מדי, ניקוי יכול להסב נזק של ממש.

לשלשל מיים צלולים

יש ניקוי יוגי שאני מאוד אוהבת לעשות בעונה הזאת. הוא נקרא שאנקה פרקשאלאנה (shanka prakshalana), ובמהלכו שותים מיים עם מלח בריכוז מסוים, עושים תרגילים מסוימים שמפעילים את המעי, ומשלשלים ומשלשלים ומשלשלים, עד שמשלשלים מיים צלולים ונקיים לחלוטין, מה שנקרא crystal clear water. כפי שאתם מבינים מדובר בניקוי עמוק ויסודי של מערכת העיכול – המערכת הכי עסוקה בגוף שלנו. זה לוקח בין כמה שעות לחצי יום. אבל כדאי לפנות יום שלם, כדי לנוח אחר כך במידה ומרגישים קצת עייפות וחולשה. לאחר הטיפול יש פרוטוקול חשוב שיש למלא אחריו באדיקות כדי "לרפד" מחדש את המעי ולא לגרום לנזק. אסור למשל למשך 48 שעות לאחר הניקוי לאכול תבלינים חריפים, גבינות, אלכוהול וקפה. כשכל התהליך מסתיים, אתם מצוידים במעי חדש ונקי. במסורת היוגה ממליצים על הניקוי הזה 4 פעמים בשנה, עם התחלפות העונות. בעיני גם פעם בשנה, באביב, זה מצוין. כדאי ללמוד את זה פעם אחת בצורה מסודרת, ואז כמובן אפשר לשלשל כל שנה, לבד ובכייף :)

 

הניסיונות שלי לערוך סדנת שלשולים שכזאת עלו בתוהו, מסיבות של לוגיסטיקה. לאחרונה התחלתי להדריך אנשים אחד על אחד, ללמד אותם את התהליך ולתת להם תמיכה טלפונית כשהם משלשלים להם בנחת בביתם. וזה עובד.

מי שמתעניין, מוזמן בשמחה לצלצל או לכתוב לי. אציין שהניקוי הזה אינו מתאים לסובלים מדלקות בקיבה או במעי, לסובלים מקוליטיס או קרוהן. לכל השאר, ובייחוד לסובלים מעצירות, מדובר בטיפול מצוין.

שוקו חובייזה לעצירות של פסח

אביב, מלך העונות, הוא זמן שבו הדושה קאפה יוצאת מאיזון – הרבה אלרגיות, נזלות, ליחה, פריחות אלרגיות על העור. בייחוד אצל כל מי שצבר עודפים מיותרים בחורף, לא התעמל מספיק ויש לו קאפה בטבע המולד שלו. אצלנו היהודים, בחג המצות נכנסת לפעולה גם הדושה ואטה, שמאופיינת ביובש. יש מי שעוברים את הפסח על שלל מצותיו ללא כל קושי. להרבה אנשים, ובייחוד לטיפוסי הוואטה, מדובר בבעיה של ממש. המצות היבשות והמתפצחות, מייבשות את העיכול, מגבירות ואטה וגורמות לעצירות. העובדה שאני מורחים על המצות היבשות דברים שומניים ודביקים למיניהם כמו טחינה גולמית או חמאת בוטנים למשל, גורמת לכל העניין להיות אפילו יותר לא בריא – כי אז נוצר גוש דביק, כמו טיט, שסותם את כל הערוצים, לא רק העיכול.

אז מה עושים?

נמנעים מהשילובים הנ"ל, אבל כן מקפידים על הוספה ניכרת של שומן איכותי לתזונה: שמן קוקוס, גהי, טחינה (לא גולמית), אבוקדו

שותים הרבה. רצוי חליטות חמות, בהתאם למה שמתאים לכם: ג'ינג'ר, שומר, קמומיל, נענע, זוטא.

מוסיפים לתזונה מזונות ריריים וחלקלקים דוגמת במיה, חוביזה, תרד, זרעי פשתן או זרעי צ'יאה. את הזרעים כדאי להשרות, רצוי ללילה, עד שיוצא מהם ריר. את התערובת הרירית אפשר לאכול כך או לחתוך לתוכה פירות ולהכין סלט פירות.

אפשר גם להשרות חופן צימוקים כהים בכוס מיים למשך לילה ולשתות ולאכול את הצימוקים, מדי יום. מרכך ומשלשל עדין.

ואם עוד לא קטפתם חובייזה השנה, הנה מתכון לשוקו טעים, שמסתתרת בו חובייזה.

חוביזה, חלמית בעברית, מעבר לכך שהיא ירק למאכל בעיקר בקרב ערבים וחובבי בריאות מכל הסוגים, היא גם צמח מרפא לכל דבר. יש בה הרבה חלבון וברזל והיא גם מכילה חומרים מוצילגיים, קרי חומרים ריריים שטובים לאיחוי רקמות ובכלל להחלקה כללית של כל העניינים. למקרים של פצעים על העור, אדמומיות ותחושת שריפה אפשר לקטוף כמה עלים, למולל אותם קלות כדי להוציא מהם את החומרים המיטיבים, ולהניח על העור. בהרבה מהמקרים היא צומחת ליד הסרפדים, אז אם נצרבתם, החובייזה שם כדי לעזור.

עכשיו היא בכל מקום, צריך רק לקטוף!

אני הכנתי השבוע עם קקאו וחלב שיבולת שועל, כדי לשדל את בתי בת השנתיים לשתות, ויצא שוקו טעים ורך כמשי. אפשר לקחת לכל כיוון שרוצים, עם בננה ותמר, אגס ופירות יער. אפשר להוסיף גם חתיכת אבוקדו ואז יתקבל שוקו סמיך, רך וקטיפתי. כמעט כמו מוס. שווה ביותר ועשוי להיות יעיל בימי המצות, בגלל האיכות הרירית של החובייזה.

 

IMG_4806

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לסיום, אני רוצה להזמין אתכם לסופשבוע נוסף של יוגה ואיורוודה, יחד עם חברתי תמר עדי. ב-11-13 במאי, בבית אורן. שלושה ימים של העמקה ולימוד, תרגול יוגה והרבה נחת עמוקה לגוף ולנפש. וכל זה בירוק המלבלב של יערות הכרמל, בעונה הכי יפה של השנה. מאולם היוגה רואים גם את הים ! וגם הפעם את האוכל הטעים, הבריא והמפנק תבשל לנו אביטל סבג, מחברת רב המכר חמש עונות במטבח. לכל מי שמכיר את הספר, או את אביטל, כל מילה נוספת מיותרת. מצרפת כמה תמונות מהסדנה האחרונה בפברואר.

לפרטים נוספים על הסדנה מוזמנים בשמחה לצלצל או לכתוב.

בברכת ימים טובים ואביב פורח

גליה

הליכת בוקר שקטה ביער

share