רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:
סדנאות קרובות:

אכילה אוהבת: על הקשר בין אוכל למצב מנטלי

 

איך אוכל משפיע על המצב הרגשי שלנו? או לחילופין – איך המצב הרגשי שלנו מוליך אותנו דווקא אל עבר מאכלים מסוימים

איך נראה ומרגיש אוכל שמייצר בגוף חוסר שקט ותזזית לעומת אוכל שמייצר יציבות וקרקוע, איזה מאכלים תורמים לזה שהחשיבה שלנו תהיה יותר בהירה, חדה וממוקדת ואיזה מערפלים וממסכים אותנו, מה מתקיים אצלנו בגוף ובתודעה כשאנחנו אוכלים למשל הרבה יותר ירקות ומעט מדי דגנים ועבור מי זה עשוי להיות ממש מתאים ולמי מומלץ לעשות בדיוק את ההפך?

 

שאלות מעניינות שהאיורוודה, הרפואה ההודית העתיקה והחכמה, מנסה להשיב עליהן.  

 

את ההודים הקדמונים לא עניין האם יש באוכל יותר פחמימות, שומנים או חלבונים – מעניין אותם איך הוא נראה, מה המרקם שלו, איזה תכונות יש לו, למשל האם הוא כבד או קל, האם הוא אוורירי או דחוס, מחוספס או חלקלק, חם או קר והכי חשוב – איזו השפעה התכונות (הגונות) של המזונות הללו יוצרים אצלנו בגוף, בתודעה וברגש כשאנחנו נוטים לאכול אותם באופן קבוע.

 

 

מזמינה אתכן ואתכם למסע בן 3 שעות, בו נלמד להתבונן בצורה חדשה על האוכל שאנחנו אוכלות ועל עצמנו.

 

נלמד מהן הגונות – התכונות שנמצאות בכל דבר וגם בצלחת שלנו ונעמיק לתוך האינטראקציה שאנחנו מנהלות עם העולם, דרך התשוקות והבחירות התזונתיות שלנו.

נתחיל את הסדנה בהיכרות קצרה עם טיפוסי הגוף-נפש של האיורוודה (ואטה-פיטה-קאפה) דרך הגונות (התכונות) האופייניות להם – מי יותר חם ותזזיתי, מי יותר כבדה ואיטית, מי חד ומי מעגלת פינות ועוד. נחקור את הגונות גם דרך המזונות השונים, כך שבתום הסדנה נהיה הרבה יותר ערות לבחירות שלנו ולמה יותר מתאים לנו לאכול.

 

 

כשלומדים להתבונן באופן הזה על עצמנו ועל האוכל שמונח על הצלחת שלנו, ניתן להעמיק ולדייק את האכילה שלנו באופן שמייצר איזון בכל הרבדים – מהפיזי/גופני, דרך הרובד הרגשי ועד לרובד האנרגטי.

 

 

מוזמנים ומוזמנות. 

 

הסדנה תתקיים בסטודיו היפהפה של תמר עדי בגבעת עדה, בשבת בבוקר, 6.11, בשעה 9:00-12:00

 

הרשמה אצלי. גליה, 052-3112718

 

מחיר: 180 ש"ח

 

 

 

share